,,Er zijn niet veel gekken die met latten onder hun schoenen de Parade over gaan”, zegt Van Pelt. ,,Maar bijzonder is het wel om dit nu hier te kunnen doen.” Dertig jaar geleden gaf hij training, nu is hij eigenaar van Teun van Pelt Sport in Den Bosch.
De Bosschenaar hoorde zaterdag dat er een dik pak sneeuw ging vallen, dus zocht hij op zijn zolder naar de oude latten, die hij daar bewaarde. Nadat hij ze ingevet had, gleed hij zondag over de Hinthamerstraat. Hij trok veel bekijks, want verder was er niemand op het idee gekomen om door de straten te langlaufen.
,,Dit kan maar eens in de zoveel tijd in Nederland”, aldus de gelukkige wintersporter. ,,Normaal moet je hiervoor naar het buitenland. Fijn dat dit hier, midden op de weg, nu even kan.” Hij hoefde zich geen zorgen te maken over ander verkeer, want auto's reden (bijna) niet op de met sneeuw en ijs bedekte straten.
Lees het artikel op Brabants Dagblad